Wiadomości

• 2 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 4268

Sukces pszczyńskiego strażaka w wyciskaniu sztangi

W marcu odbył się cykl zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc. W zmaganiach tych, które odbyły się w Jaworznie oraz w Siedlcach, uczestniczył również funkcjonariusz pszczyńskiej komendy asp. Bartosz Wójtowiec.

Sukces pszczyńskiego strażaka w wyciskaniu sztangi · fot. KP PSP Pszczyna

Reprezentant KP PSP w Pszczynie był jednocześnie jedynym strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w kategorii wagowej do 110 kg podczas tych zmagań.

Po emocjonującej rywalizacji na terenie Hali Widowiskowo - Sportowej MCKiS w Jaworznie, asp. Bartosz Wójtowiec ostatecznie uplasował się na drugim miejscu podium.

Największy jednak sukces miał miejsce podczas zawodów w OSiR w Siedlcach, gdzie w kategorii służb mundurowych pszczyński strażak wywalczył tytuł Mistrza Europy w swojej kategorii wagowej, ustanawiając jednocześnie rekord Europy z wynikiem 210 kg.

Serdecznie gratulujemy mu sukcesu i życzymy kolejnych tytułów mistrzowskich.