• 21 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2142

[ZDJĘCIA] VIII Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Nożnej dla klas II i III

W środę, 13 grudnia odbył się już po raz ósmy Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Nożnej Klas II i III. Do rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn.

VIII Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Nożnej dla klas II i III - 13.12.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju

W każdym zespole było 6 zawodników plus jeden rezerwowy. Klasy 2a, 3b, 3c wystawiły po dwie drużyny. Ze względu na duże zainteresowanie uczniów powstały dwie grupy, po 4 drużyny w każdej. Losowanie wychowawców zadecydowało, do której grupy trafili ich podopieczni. W pierwszej grypie znalazły się: 3d, 3b, 2a, 3c bis (bis oznaczało, że klasę reprezentowały dwie drużyny). Do drugiej dostały się: 3c bis, 3a, 2a bis, 3c.

Zawodnicy grali systemem "każdy z każdym" w każdej grupie, czyli w sumie 12 meczy po 10 minut każdy z 5-minutową przerwą. Za zwycięstwo zespół dostawał 2 punkty, za remis - 1 punkt, natomiast za przegrany mecz 0 punktów. 5:0 wygrała 3b z drużyną 3a i zdobyła trzecie miejsce. Cały turniej wygrała 3c, wygrywając w finale z 3d tylko 1:0.

Organizatorzy wspaniałej sportowej imprezy szkolnej pragną podziękować Radzie Rodziców za nagrody. Zawodnicy za pierwsze, drugie i trzecie miejsce zostali nagrodzeni medalami, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczniowie biorący udział uzupełnili utracone kalorie słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy pracownikom GOSIR-u oraz działaczom UMKS Goczałkowice-Zdrój za pomoc w turnieju, a także rodzicom i wszystkim kibicom. Atmosfera, jaką stworzyli na trybunach, dodawała młodym zawodnikom "skrzydeł".