• wyświetleń: 4147

Dobry początek roku dla strzelców z KBS Pszczyna

Nowy rok dla strzelców z KBS Pszczyna zaczął się wyjątkowo dobrze. Styczeń w tym roku przyniósł wiele sukcesów i pozytywnych niespodzianek.

Dobry początek roku dla strzelców z KBS Pszczyna · fot. KBS Pszczyna

W minionym roku drużyna KBS Pszczyna w składzie Grzegorz Kościelnik, Artur Piech i Remigiusz Żyła zakwalifikowała się do finału Ligi Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Do kwalifikacji brane pod uwagę były wyniki trójki strzelców z wybranych zawodów rangi krajowej, natomiast 8 najlepszych zespołów awansowało. Finał odbył się w pierwszy weekend stycznia w Bydgoszczy. Nasi Strzelcy zajęli 2. miejsce w grupie, pokonując, jako jedyni podczas całych zawodów, drużynę Gwardii Zielona Góra. Ulegli natomiast Zawiszy Bydgoszcz. Miejsce w grupie dało awans do małego finału i możliwość walki o brązowy medal.

W tej walce niestety ulegli WKS-owi Wawel Kraków i zajęli 4. miejsce. Drużyna pszczyńskiego klubu była przez wielu uważana za "czarnego konia" tych zawodów.

17 i 18 stycznia odbyły się międzynarodowe zawody Grand Prix Liberca. W zawodach tych największy sukces odniósł Artur Piech, awansując z drugiego miejsca do finału i wygrywając ostatecznie w finale z ogromną przewagą aż 5 punktów nad drugim zawodnikiem.

Ponadto ogłoszony został skład Kadry Narodowej na rok 2020. Ponownie znaleźli się w niej Artur Piech i Remigiusz Żyła. Wiele sukcesów ubiegłego roku zostało docenionych i w skład kadry powołana została Martyna Trefon.